Rezerva si připsala první domácí porážku v sezóně

Napsal(a)  Zveřejněno: 31. 10. 2021
Rezerva si připsala první domácí porážku v sezóně Markéta Stiborová

Poděbrady - V posledním podzimním domácím utkání přivítala rezerva poděbradské Bohemie celek Předhradí a před zkušenějším soupeřem se nakonec musel sklonit, když mu však cestu za tříbodovým ziskem výrazným způsobem sama usnadnila.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Předhradí 1:3 (1:2)

Branky: 20. Schulz - 36. Kasal, 43. Slavík, 63. Malý

FKBP: Kubík - Schulz, Zima, Řehák, Bělohoubek - Volráb, Havránek, Soukup (78. Kratochvíl), Málek (C) (85. Hoření) - Záhora (78. Kaše), Fiška (61. Zumas)

Předhradí: Kimmel (20. Salava) - Korenc (46. Horák J.), Trumpus, Mathé, Svoboda - Kasal, Fořt, Malý (C) (85. Horák P.), Hlavatý (82. Souček) - Slavík (46. Hart), Kyncl

 

Domácí se pro toto utkání museli vyrovnat s množstvím vynucených změn a v základní sestavě tak nastoupila hned trojice hráčů, kteří mají ve svém fotbalovém curriculum vitae uvedednou pozici brankář. Přesto to však z pohledu poděbradských hráčů nebylo v úvodní pětačtyřicetiminutovce nikterak beznadějné a aktivním výkonem dokázali defenzivě soupeře nepříjemně zatápět. Nejednou se hráčům Bohemie podařilo překonat obranu soupeře přesným pasem, ale v následném finálním řešení ofenzivních akcí si nepočínali přesně a bránu soupeře tak víceméně nedokázali ohrozit. Jedinou výjimkou byl v tomto ohledu pokus Málka po přihrávce Volrába z 15. minuty, ale ukvapený pokus poděbradského brankáře zaskakujícího na postu levého záložníka neměl potřebnou razanci a brankáři Předhradí příliš starostí nenadělal. Právě po jednom z dalších pasů za obranu na nabíhajícího Záhoru však musel pohotově na zem brankář Kimmel, který si při svém zákroku obnovil zranění kolene a do brány tak musel bývalý brankář Bohemie Salava. Toho po několika desítkách vteřin na hrací ploše uvítal střeleckým pokusem zpoza vápna Schulz, jehož projektil zapadl přesně k tyči soupeřovi brány a domácí tak šli do kýženého vedení. Papírově zkušenější celek Předhradí, jehož dres obléká hned několik bývalých hráčů Velimi, pak sice dokázal umě kombinovat ve středu hřiště a poděbradskému celku se víc než vyrovnal v jeho jinak tradičně silné disciplíně, ale defenziva Bohemie se s jeho útočnými snahami dokázala dlouhé minuty úspěšně popasovat a zůstalo tak pouze u nepříliš důrazného pokusu Kyncla, se kterým si Kubík dokázal bez větších problémů poradit. Ani domácí si však ve svém ofenzivních snažení nepočínali o nic efektivněji než jejich soupeř, když Volrábův slabý hlavičkový pokus po Havránkově rohu skončil pouze v rukavicích brankář Salavy a ani po dalších slibných náznacích příležitostí průběžné skóre změny nedoznalo. Ve 36. minutě však přišlo první výraznější zaváhání defenzivy domácího celku a hned z toho k radosti příznivců Předhradí rezultovala vyrovnávací branka. To když poděbradský brankář Kubík pohotově vyběhl proti dlouhému pasu za obranu, u kterého byl sice jako první, ale po následné přihrávce na Bělohoubka, jenž se okamžitě snažil míč sklepnout na Zimu, dokázal počínání poděbradských hráčů úspěšně anticipovat Kasal a bez zbytečného váhání nasměroval získaný míč do odkryté brány. Nešťastný moment se výrazně podepsal na dalším výkonu mladého poděbradského celku a ten se v průběhu prvního dějství nakonec dopustil ještě jedné osudové chyby, když dvě minuty před jeho koncem Zima narýsoval špatně načasovaný pas na Schulze, který vystihl Hlavatý. Následnou střelu záložníka Předhradí Kubík dokázal pouze slabě vyrazit před sebe, kde v nastalém závaru Zima při snaze o odkop napálil míč do Slavíka a od něj kulatý nesmysl zapadl do sítě. Domácí rezerva Bohemie tak po dvou poměrně laciných brankách ztratila své vedení a do kabin odcházeli o poznání spokojenější hosté.

Ve druhém dějství již výkon poděbradského mužstva nedosahoval úrovně z úvodní pětačtyřicetiminutovce a do zakončení se tak hráči Bohemie dostávali s ještě výraznějšími obtížemi, než v dosavadním průběhu utkání. Přesto neměli v 57. minutě daleko ke kýženému vyrovnání, když si na přesný pas za obranu z kopačky Zimy naběhl Bělohoubek, pláchl střídajícímu Horákovi a rázem se tak ocitl v zajímavé střelecké příležitosti. Obránce domácí celku však zakončení svou silnější levou nohou nedokázal nasměrovat mezi tři tyče a rovzlnil pouze boční síť soupeřovi brány. Ani hosté si sice ve druhém poločase nedokázali vypracovat trvalejší uzemní převahu, ale nakonec to byli právě oni, kdo zaznamenal další úspěšný gólový počin utkání. První centr Malého od rohového praporku ještě dokázal hlavičkou odvrátit do zámezí Schulz, ale při následném reparátu kapitána Předhradí na centr nedosáhl hlavou Volráb a míč k překvapení všech nikým netečován zapadl ke vzdálenější tyči poděbradské brány. Domácí sice nepříznivý vývoj utkání psychicky definitivně nezlomil a i nadále se trpělivou kombinací snažili nalézt skulinku v defenzivě soupeře, ale stále větší měrou se na výkonu poděbradských hráčů projevovala narůstající únava a z ní pramenící penzum nepřesností. Několikrát se tak sice dostali téměř na dostřel bráně soupeře, ale v rozhodujících chvílích nedokázali svou akci završit přesnější přihrávkou či zakončením a Salava tak víceméně nemusel řešit jakoukoliv zapeklitější situaci. Ani zkušenější hosté však divákům nedokázali nabídnout zajímavější střelecké představení, čehož byl jen názorným příkladem nadějný přímý kop nařízení po nedovoleném zákroku Soukupa na Fořta, jehož exekuce se ujal Hlavatý, ale technicky naprosto nezvládnutý střelecký pokus záložníka Předhradí pouze lehce doskákal do náruče brankáře Kubíka. Vytouženou korekci skóre pak nepřinesla ani akce rezervy poděbradské Bohemie z 82. minuty utkání, kdy si to za obranu soupeře namířil hbitým individuálním průnikem Havránek a v předbrankovém prostoru nalezl přesnou zpětnou příhrávkou nabíhajícího Zumase, ale střídající forvard domácího celku svou střelu bez přípravy nasměroval pouze nad horní tyč Salavovi brány. Poděbradská defenziva se již ve zbývajících minutách druhého dějství dokázala vyvarovat chyb, kterými by soupeři nabídla možnost dalšího navýšení skóre a i díky pohotovým výběhům brankáře Kubíka tak Předhradí neumožnila dotáhnout jeho ofenzivní snahy do reálnějšího ohrožení domácí brány. Druhá pětačtyřicetiminutovka tak přihlížejícím divákům příliš pohledných fotbalových akcí věru nenabídla a když v 90. minutě slibnou střeleckou pozici z hranici pokutového území nezužitkoval Havránek, jenž pálil pouze do připraveného Salavy, skončilo utkání první porážkou poděbradského celku na domácí půdě v této sezóně.

„Co víc říct. Už aby byl konec podzimní části. Potýkáme se s rozsáhlou marodkou a proti Předhradí jsme do základní sestavy byli nuceni nasadit hned trojlístek brankářů. Přesto si troufám říct, že jsme byli v úvodu lepším celkem, a po pěkné trefě Schulze jsme šli zaslouženě do vedení. Škoda, že soupeři naservírujeme jako na zlatém podnosu dvě příležitosti, kterými tak zkušení hráči, jako jsou ti v dresu Předhrádí, jednoduše nepohrdnou a sami se naopak v nadějných příležitostech nedokážeme prosadit. Kvůli tomu do druhého dějství nastupujeme s jednobrankovým mankem. Ve druhém poločase to už od nás nebylo tak povedené představení, a když se nezvykle přímo z rohové kopu prosadil Malý, bylo to jen symbolické završení našeho nepříliš povedeného výkonu. Hosté tak z minima příležitostí vytěžili doslova maximum možného, zatímco my jsme z toho mála nadějných příležitostí opět neproměnili nic, a s tím se na bodový zisk jednoduše pomýšlet nedá,“ ohodnotil Jakub Málek z Poděbrad.

„Vítězství z Poděbrad si hodně ceníme. Domácí byli pohyblivější a rychlejší, my hráli týmově a pracovali jsme velmi dobře v defenzívě, byli jsme efektivnější, než soupeř. Sešli jsme se po delší době ve větším počtu lidí, přesto jsme brzy řešili komplikaci. Po dvou měsících chytal Petr Kimmel, ale bohužel se po necelých dvaceti minutách zranil. Do branky se tak vrátil Lukáš Salava. Inkasoval sice hned z první střely, kdy se domácí hráč hezky trefil, ale jinak působil velice jistě a byl stejně jako v předešlých zápasech naší oporou. Ještě do poločasu se nám podařilo skóre otočit. Dokázali jsme využít chyb domácích, byli jsme v obou situacích dostatečně důrazní. Po přestávce se nám povedlo vstřelit třetí branku přímo z rohového kopu. Soupeře jsme pak do většího tlaku nepustili a vítězství uhájili,“ popsal hráč Předhradí Jan Malý.

Autorka komentářů k utkání: Markéta Stiborová

Číst 622 krát Naposledy změněno 02. 11. 2021

Partneři klubu

gt

www.dotacni-servis.cz

dotace - výběrová řízení - poradenství

vpk

 Podebrady

www.mesto-podebrady.cz

 

polabska

www.polabska-stavebni.cz

Fiala web
www.fialamilovice.cz
logo trafco logo trafco

Z Youtube kanálu

Rychlý kontakt

+420

FK Bohemia Poděbrady z.s.

Na Hrázi 211

290 01 Poděbrady​               

 

IČ: 22903712

Bankovní spojení: ČS a.s.

č.ú.: 2664784329/0800