Historie

Historie klubu

Zájemců o sportování v pětitisícových Poděbradech bylo poměrně dost a tak 8. dubna 1914 založili místní sportovci Sportovní klub Lázně Poděbrady s několika odbory: tenisem, fotbalem, plaváním, cyklistikou a zimními sporty. První klubovní fotbalové hřiště, vybudované v témže roce, se nacházelo na panské louce za Oborou, kterou si fotbalisté pronajali od místního velkostatku. Hrací plochu si ohradili jednoduchým dřevěným plotem, při něm byly lavice pro diváky... a první kabina připomínala dřevěné boudy v panských lesích. Rovněž první klubovní tenisové hřiště se tehdy nacházelo na panském pozemku, a sice právě tam, kde to předtím zkoušeli místní velocipedisté.

 

Během první světové války pomalu odpadaly některé odbory, po jejím skončení zůstaly jen tenis a fotbal, který navíc pěstoval házenou. Činnost fotbalového klubu během první světové války silně omezena už proto, že většina mladých fotbalistů narukovala. Navíc brzy po válce vznikl v Poděbradech další fotbalový klub Sparta u rádiovky blíže k městu, který odčerpal těmto klubovým fotbalistům hodně diváků. Ti časem zápasy v Oboře vzdali úplně.


Až v roce 1931 lázeňská společnost navázala na fotbalovou tradici založením nového sportovního klubu SK Lázně Poděbrady, který se vrátil na staré hřiště do Obory. Zájem o fotbal oživila hlavně tím, že si pozvala ke slavnostnímu výkopu populárního komika Vlastu Buriana.


O dva roky později pak lázně na svůj náklad nechaly hned vedle výletní restaurace postavit nový, na tehdejší dobu moderně vybavený a dodnes funkční stadion s tribunou.

Partneři klubu

gt

www.dotacni-servis.cz

dotace - výběrová řízení - poradenství

vpk

 Podebrady

www.mesto-podebrady.cz

 

polabska

www.polabska-stavebni.cz

Fiala web
www.fialamilovice.cz
logo trafco logo trafco

Z Youtube kanálu

Rychlý kontakt

+420

FK Bohemia Poděbrady z.s.

Na Hrázi 211

290 01 Poděbrady​               

 

IČ: 22903712

Bankovní spojení: ČS a.s.

č.ú.: 2664784329/0800