Vytisknout tuto stránku

Rezerva přípravné utkání výsledkově nezvládla

Napsal(a)  Zveřejněno: 10. 08. 2020
Rezerva přípravné utkání výsledkově nezvládla Vladimír Malinovský

Poděbrady - Rezerva poděbradské Bohemie nastoupila po více než měsíc a půl trvající pauze k dalšímu přátelskému utkání, kterým zároveň víceméně zahájila i letní přípravu na svou další sezonu v rámci okresního přeboru. Síly v něm změřila s mužstvem Kouřimi a pouze potvrdila, že na tohoto soupeře jednoduše neumí (pozn. red.: poslední vzájemné střetnutí v únoru tohoto roku skončilo vítězstvím Kouřimi v poměru 0:2).

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Kouřim 1:4 (0:1)

Branka FKBP: 52. Rezek

FKBP B: Málek - Bareš, Brtna, Zima, Bělohoubek - Buldra, Soukup, Záhora, Schulz - Archalous, Rezek. Střídali: Fiška, Havránek, Lacina, Orestis

Poděbradský celek se musel obejít bez několika stabilních členů základní sestavy, které v dresu domácího zastoupili hráči širšího kádru A mužstva a dorostu. V úvodních minutách však byla na hře rezervy Bohemie citelná nerozhranost a provázelo ji množství laciných nepřesností a ztrát. A když už se přecejenom poděbradští hráči začali pomalu rozehrávat k lepšímu výkonu, začala se na výkonu některých z nich projevovat slabá fyzická připravenost či únava z předchozí utkání dorosteckého celku, která měla v kombinanci s panujícím horkem za následek slabší herní aktivitu. Ani hosté však hrstce nejvěrnějších diváků nepřinášeli příliš fotbalové radosti a hra se tak po většinu času odehrávala v prostoru mezi oběma šestnáctkami. A pokud už se některý z celků dostal do zajímavější ofenzivní situace, nedokázal ji povětšinou korunovat přesnou finální přihrávkou, natož nebezpečnějším zakončením. První nadějnější zakončení si až ve třetí desetiminutovce utkání připsal Rezek, který se ocitl osamocen v úniku za obranou Kouřimi, ale při svém pokusu spolu s brankářem Havránkem bohužel obstřelil i celou jeho bránu. Ve 29. minutě se však domácím nabídla takřka ideální možnost k otevření střeleckého účtu utkání, když byl po podražení pronikajícího poděbradského hráče v pokutovém území nařízen pokutový kop. Nicméně Archalous s ním naložil až trestuhodně a míč ze značky pokutového kopu nasměroval vysoko nad bránu soupeře. Kýžené vedení pak mohl domácímu celku zajistit aktivní Záhora, který se probil za obranu soupeře do dalšího samostatného úniku, ale jeho kličku vystihl brankář Havránek a míč mu dokázal v pádu odejmout. Hosté na tom byli z pohledu ofenzivních snah dlouhé minuty snad ještě více na štíru, než domácí rezerva Bohemie a přestože ve středu hřiště dokázali svou kombinací nejednou poděbradským hráčům zamotat hlavu, střeleckých pokusů si vypracovali poskrovnu. Tu patrně největší jim nabídl po ztrátě ve středu hřiště Zima, ale domácí defenziva ještě dokázala útočníka Kouřimi dostat v zakončení pod tlak a s jeho slabým pokusem si tak Málek dokázal bez větších problémů poradit. Minutu před koncem prvního poločasu si však poděbradský brankář nepočínal obezřetně ve vlastním pokutovém území při pokusu jednoho z kouřimských útočníků o kličku, kdy lehce zavadil o nohu svého soupeře. Ten se více než ochotně poroučel k zemi, z čehož rezultoval pokutový kop. S ním hosté naložili o poznání efektivněji než domácí mužstvo a díky tomu si zajistili poločasové vedení.

Hned v úvodu druhé půle navíc hosté dokázali svůj náskok zdvojnásobit, když ve 49. minutě podnikli úspěšný výpad po pravé straně hřiště a následnou přihrávku do předbrankového prostoru nasměroval hráč Kouřimi přesně ke vzdálenější tyči. Poděbradští hráči se však dokázali vytasit s rychlou odpovědí, když jim v 52. minutě konečně vyšla kombinace v těsné blízkosti pokutového území, Soukup si míč potáhl až k bráně soupeře a tam jej ještě nezištným způsobem posunul zcela osamocenému Rezkovi. Domácí rezerva Bohemie se v dalších minutách snažila navázat na svůj premiérový střelecký úspěch a dosáhnout tak kýženého vyrovnání. Hosté si však již v defenzivní činnosti počínali o poznání pozorněji a na dlouhou dobu tak zůstalo jen u pokusu Záhory z přímého kopu, který ale mířil o několik decimetrů nad horní tyč kouřimské brány. Slibnou příležitost k nastolení nerozhodného stavu měl pak střídající Orestis, který se ocitl na levé straně tváří v tvář do hlouby pole vyběhnuvšímu brankáři soupeře, ale netroufl si jej pokusit přehodit a po následném zaseknutí míče bohužel nedokázal přesněji přihrát některému ze svých spoluhráčů. Směrem do ofenzivy tak s přibývajícími minutami začali být o poznání nebezpečnější hosté a nejednou mohli znovu odskočit do pro ně bezpečnějšího rozdílu ve skóre. V poměrně krátkém sledu po sobě se dostali do tří zajímavějších střeleckých příležitostí, z nichž však ani tu největší nedokázal útočník Kouřimi proměnit po samostatném postupu na poděbradského brankáře, jenž střelecký pokus dokázal zblokovat a při následné snaze o dorážku se pak již neúspěšný střelec provinil zákrokem v rozporu s fotbalovými pravidly. Necelou čtvrthodinu před koncem se však Kouřim přecejenom dočkala své třetí branky v utkání, když využila nedůrazu poděbradských hráčů před vlastním pokutovým územím a kouřimský hráč si následně zkušeně poradil se stoperem Brtnou i brankářem Málek, byť jeho střela skončila v síti s lehkým přispěním pravé tyče poděbradské brány. Domácí se v této fázi utkání již nezmohli na výraznější odpor a v samotném závěru nakonec ještě jednou kapitulovali. To když v 89. minutě měli hosté výhodu standardní situace a nikým netečovaný centr překvapivě proskákal kolem váhajícího poděbradského brankáře až do sítě. Hosté z Kouřimi tak po výsledku 1:4 dokráčeli již ke svému druhému letošnímu vítězství na poděbradském hřišti.