Vytisknout tuto stránku

B mužstvo v první zimní prověrce podlehlo Kouřimi

Napsal(a)  Zveřejněno: 23. 02. 2020
B mužstvo v první zimní prověrce podlehlo Kouřimi Markéta Stiborová

Poděbrady - Stejně jako v rámci letní přípravy přivítala rezerva poděbradské Bohemie na svém hřišti soupeře z Kouřimi a i v úvodním střetnutí zimní přípravné anabáze byly nakonec k vidění dvě vstřelené branky. K nelibosti poděbradských příznivců se však tentokrát prosazovali výhradně hosté.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Kouřim 0:2 (0:0)

FKBP: Málek - Řehák, Brtna (C), Čermák, Bareš - Schulz, Soukup, Kubánek, Archalous - Charvát, Rezek. Střídali: Havránek, Orestis, Peklák, Souček, Volráb, Zima

Domácí celek se v úvodu utkání viditelně potýkal s váznoucí kombinací a hned po několika desítkách vteřin mohl svému soupeři doslova darovat první gólový úspěch. Bareš po rozehrávce od vlastní brány v pokutovém území namazal míč do vyložené pozice jednomu z hráčů Kouřimi, který však překvapivě nedokázal nalézt volný kout poděbradské brány a svou střelu nasměroval pouze do bránícího Brtny. O chvíli později to hosté zkoušeli prozměnu dlouhým pasem za obranu, po které postupovali na bránu rezervy Bohemie z levé strany hřiště, ale střelu z bezprostřední blízkosti tentokrát dokázal zblokovat brankář Málek. Zbytečných ztrát se domácí nedokázali vyvarovat ani v dalších minutách a brankové příležitosti si tak i nadále připisovali především hráči Kouřimi. Několikrát to hosté zkoušeli zakončením zpoza pokutového území, leč nepřesně. Po autovém vhazování na pravé straně hřiště se pak prozměnu prokombinovali až do pokutového území soupeře a po zpětné přihrávce a následném zakončení bez přípravy už míč zamířil na poděbradskou bránu, tentokrát však stihl zasáhnout domácí brankář a střelu vyrazil nad horní tyč své svatyně. Z pohledu hráčů rezervy Bohemie to bylo směrem dopředu dlouhé minuty skutečně značně neproduktivní a za zmínku tak stojí snad pouze dalekonosný pokus v podání zastupujícího kapitána Brtny, který však měl ke kýženému úspěchu hodně daleko. Hosté prozměnu pokračovali v marném dobývání poděbradské defenzivy, potažmo její brány. Při něm naráželi na stále kompaktněji působící obranný val rezervy Bohemie a když se jim jej přecejenom podařilo překonat, tak znovu nedokázali míč protlačit do sítě. Dvakrát měli ke gólovému úspěchu blizoučko po dalších únicích po levé straně hřiště, kdy postupovali osamoceni tváří v tvář poděbradskému brankáři a v obou případech nakonec volili řešení ve formě kličky. Při prvním pokusu však dokázal míč forvardovi Kouřimi konečky prstů vypíchnout brankář Málek, aby si poté poradil i s bezprostředně následující střelou z úrovně značky pro pokutový kop. Při druhém úniku pak sice hosté kličkou dokázali vyšachovat poděbradského gólmana ze hry, ta však nakonec byla o něco delší než bylo záhodno a následnou slabou střelu směrem na domácí bránu odvrátil do bezpečí Brtna. Až v závěru první půle se o pozornost brankáře Havránka výraznějším způsobem přihlásili také hráči rezervy Bohemie. Dlouhý pas za obranu, který stihl doběhnout aktivní Řehák, ještě vyzněl po zblokované přihrávce adresované do předbrankového prostoru do ztracena. Poté si to však dvakrát svým klasickým kvapíkem šinul osamocen na bránu Kouřimi Rezek a to již byly z pohledu gólových ambicí pro domácí příznivce o poznání zajímavější situace. Ani mladý forvard Bohemie však nedokázal prolomit střelecké tápání doslova typické pro úvodní pětačtyřicetiminutovku, když v prvním případě nasměroval svou křižnou střelu jen vedle kouřimské brány a ve druhém případě, kdy v osobním souboji rameno na rameno přetlačil bývalého stopera Bohemie Tománka, si prozměnu vylámal zuby na brankáři Havránkovi. V prvním dějství se tak diváci navzdory celé plejádě zajímavých brankových příležitostí gólu nedočkali.

Co se však nepodařilo v poločase prvním, to vzalo poměrně rychlý spád ve druhé polovině utkání. Hosté znovu přidali na obrátkách a nebezpečně zaměstnávali defenzivu rezervy Bohemie. Ta v 53. minutě nezvládla úspěšně vyvézt míč do bezpečné vzdálenosti od vlastní brány a po rychlé obrátce jeden z hráčů Kouřimi pálil bez zbytečného otálení z hranice poděbradského pokutového území. Na jeho střelu si sice brankář Málek sáhl, ale vytěsnit mimo tyče ji nedokázal a hosté se tak ujali vedení. To mohli zvýraznit o chvíli později z přímého kopu, který Málek zvládl pouze vyrazit a hráči Kouřimi se rychle drali za dorážkou. K té se také skutečně dostali, ale poděbradskému brankáři tentokrát výrazným způsobem vypomohl obránce Souček, který obětavě zblokoval všechny střelecké pokusy soupeře. V 62. minutě však přišel další zkrat v rozehrávce poděbradského celku, kdy se v blízkosti středového kruhu nechal o míč poměrně lacině připravit Charvát a hosté si to okamžitě namířili do pokutového území rezervy Bohemie a tentokrát již míč neomylně nasměrovali do sítě. Nepříznivý vývoj utkání mohl poté dílčím způsobem korigovat svou podařenou dalekonosnou ránou Brtna, jeho táhlou křižnou střelu však Havránek dokázal neméně zdařilým zákrokem vytěsnit na břevno, od kterého míč zamířil do zámezí. To však byla pohříchu nadlouho ojedinělá příležitost, která měla z pohledu domácího celku reálnější gólové kontury. Navzdory neoddiskutovatelné ofenzivní snaze poděbradských hráčů postrádala většina jejich útočných akcí zajímavější rozuzlení a i nadále si patent na velké brankové příležitosti udržovali hosté. Ti to nejprve zkoušeli po dalším rychlém výpadu levou stranou hřiště a křižném pasu napříč celým pokutovým územím rezervy Bohemie, následnou slabou střelu do protipohybu však dokázal poděbradský brankář vykopnout. To po zaváhání Součka ve vlastním pokutovém území hráči Kouřimi už už sahali po třetím střeleckém úspěchu, ale střelu tentokrát dokázal těsně před brankovou čárou zastavit navrátivší se Řehák. O několik minut později pak prozměnu po pomalejší přihrávce poděbradského brankáře prozměnu zaváhal spasitel rezervy Bohemie z předchozí situace, ale ani tentokrát hosté zaváhání soupeře nedokázali zužitkovat, když se svou troškou do mlýna znovu přispěchal Málek a vyrazil pohotový pokus osamoceného hráče Kouřimi. Až v samém závěru utkání si svou další vyloženou gólovou příležitost připsali také domácí, když si na přesný pas za obranu naběhl střídající Volráb, který následně nasadil úspěšnou kličku vybýhajícími brankáři Havránkovi. V rozhodující chvíli však poděbradský mladík nezvládl míč nasměrovat do odkryté brány soupeře a defenitivně tak pohřbil naděje rezervy Bohemie na čestný střelecký úspěch v utkání. V prvním zimním přípravném střetnutí si tak poděbradský celek připsal porážku v poměru 0:2.