Vytisknout tuto stránku

Bohemia vedle inkasovaných branek připisovala i zranění

Napsal(a)  Zveřejněno: 22. 02. 2020
Bohemia vedle inkasovaných branek připisovala i zranění Vladimír Malinovský

Poděbrady - S blížícím se startem jarní části sezony si lze zřejmě představovat radostnější rozpoložení, než ve kterém se aktuálně nachází poděbradská Bohemia. Postupné výsledkové vzepětí z první poloviny zimní přípravy jakoby střetnutím s Rejšicemi vzalo za své a přestože proti diviznímu celku Ostré se dal výsledkový sukces očekávat s výrazně menší pravděpodobností, tak porážka o čtyři branky poděbradskému mužstvu příliš potřebného elánu do dalších týdnů nepřinesla. Ba co hůře, v průběhu utkání se povážlivě rozšířila týmová marodka.

FK Bohemia Poděbrady - SS Ostrá 2:6 (1:3)

Branky: Voříšek, Novák - Horák 3, Kocourek, Řezníček, Hošťálek

FKBP: Kafka - Hněvsa, Suchánek, Sirový, Voříšek - Bora, Kubánek - Šusta, Nepovím, Novák - Křelina. Střídali: Bobek, Havránek, Kubík, Soukup, Zima

Ostrá: Binder (46. Dědek) - Hudec, Urbánek, Moudrý, Hošťálek, Jackl, Bodlák, Smetana, Vobořil, Knobloch, Kocourek, Řezníček, Fingerhut, Horák

Přitom úvod utkání rozhodně nenapovídal, že by již tradiční divizní celek měl v utkání kdovíjak dominantní pozici. Z pohledu držení míče měl sice o něco navrch, ale z pohledu ofenzivních snah to bylo spíše podle okřídleného každý chvilku tahá pilku. Ani jeden z celků se však dlouhé minuty, několika slibným náznakům navzdory, nedokázal probít do vyložené brankové příležitosti. Poděbradský celek se v této fázi utkání mohl opřít především o soustředěný výkon své defenzivy, která dokázala eliminovat prakticky všechny nebezpečnější pasy mířící do prostoru vlastní šestnáctky. A když už přecejenom hosté míč vyslali směrem na bránu Bohemie, brankář Kafka si s ním dokázal bez větších obtíží poradit. Směrem do útoku se domácí Bohemia naopak snažila prezentovat přímočarými akcemi a několikrát se ocitla těsně na dostřel soupeřově bráně. Blízko jejímu ohrožení byl především tandem Novák-Nepovím, který se však v pokutovém území Ostré k zakončení nakonec vůbec neodhodlal a slibná akce tak vyzněla až trestuhodně do ztracena. To Sirový to o chvíli později zkoušel prozměnu z úctyhodné vzdálenosti o poznání odvážněji, ale jeho pokus mířil jen vysoko nad Binderovu bránu. Hosté se sice s přibývajícími minutami snažili přitlačit na pilu, ale i nadále bez výraznějšího efektu v podobě zvýšené pernamence nové akvizice v bráně Bohemie. Do hry je však začali stále častěji dostávat sami poděbradští hráči svými více či méně lacinými chybami v rozehrávce. A nakonec to byli právě hosté, kdo díky tomu v utkání okusil gólovou radost jako první. Vobořilova štiplavá rána zpoza vápna ještě Kafkovu bránu těsně minula, ale před dovršením úvodní dvacetiminutovky utkání si to hosté po jedné z dalších chyb hráčů Bohemie znovu rychle namířili po levé straně hřiště k pokutovému území soupeře a naservírovali odtud zajímavou zpětnou pobídku k zakončení. Zužitkovat se ji snažil Bodlák, který sice po souboji s Novákem při pokusu o střelu máchl svou nohou pouze naprázdno, ale hlavní arbitr utkání shledal počínání poděbradského hráče jako nedovolené a rozhodl se tak nařídit pokutový kop. S ním se hosté zbytečně nepárali a po Kocourkově ráně do středu brány šli do vedení. To jim však vydrželo pouze deset minut, když si na přesný pas za obranu naběhl Křelina a ačkoliv tváří v tvář brankáři Ostré neuspěl, tak v následném souboji o odražený míč byl důraznější Voříšek a špičkou své kopačky jej nasměroval do růžku soupeřovi brány. Ani znovunastolený nerozhodný stav však neměl dlouhého trvání a za dalších pět minut už šla Ostrá znovu do vedení. Po další z nepřesností v rozehrávce postupoval Horák zcela osamocen proti brankáři Kafkovi, kličkou jej vystavil do role statisty a následně ještě předložil nezištnou přihrávku před odkrytou bránu Řezníčkovi. Druhá obdržená branka se na křehkém sebevědomí poděbradského mužstva viditelně podepsala a dominance hostujícího celku v posledních minutách první půle již byla o poznání znatelnější. A před jejím dovršením zvádla Ostrá konto Bohemie zatížit ještě jedním gólovým počinem. To když zhruba dvě minuty před koncem úvodní pětačtyřicetiminutovky hasil další nebezpečně se rozvíjející akci Ostré Suchánek jen za cenu nedovoleného zákroku a nařízený přímý kop střídající Hošťálek nasměroval přes vystavěnou zeď přesně k tyči Kafkovi brány.

Ani úvod poločasu druhého nebyl pro Bohemii přívětivější, když se už v 52. minutě měnilo skóre znovu v její neprospěch. Hosté dostali na hranici pokutového území dostatek prostoru k zakončení a za následnou Horákovou střelou k tyči se poděbradský brankář natahoval marně. Domácí se navzdory nepříznivému vývoji utkání nezvdávali a snažili se směrem do ofenzivy stále něco vymyslet, ale i v dalších minutách nedokázali svou hru oprostit od četných nepřesností a do bezprostředního ohrožení soupeřovi brány se dostávali pouze sporadicky. Nebezpečnější tak z pohledu útočného snažení byli i nadále především hráči Ostré, zraněními zdecimovaná poděbradská defenziva však i nadále dokázala vzdorovat a v kritických chvílích ji dokázal podržet také brankář Kafka. Nakonec to však byl právě brankář Bohemie, kdo nešťastně přispěl k páté obdržené brance domácího celku a jen tak potvrdil nelichotivý příspěvek hráčů poděbradského celku na většině inkasovaných gólů v tomto utkání. To když jej v 65. minutě při váhavé snaze o pokrytí dlouhého pasu za obranu hbitě předskočil Horák a útočník Ostré již následně měl cestičku za svým dalším gólovým úspěchem výrazně umetenou. Ani domácí však nakonec nezůstali ve druhé pětačtyřicetiminutovce na ocet, když v 73. minutě vybojoval svým důrazem v pokutovém území soupeře míč Křelina, ten se následně dostal až k Novákovi a poděbradský forvard, alternující v tomto utkání na pozici krajního záložníka, prostřelil brankáře Dědka. Hráčská krize domácí celku však právě při gólové akci vygradovala na novou úroveň, symbolizovanou vynuceným odstoupením zdravotně indisponovaného Křeliny a na hrot poděbradské sestavy se tak musel posunout střídající brankář Kafka. V závěrečné čtvrthodině se však utkání již spíše dohrávalo, i když nutno dodat, že obě mužstva ještě dokázala zazdít několik slibných ofenzivních akcí. Dlouho se tak zdálo, že se na výsledku 2:5 již nic nezmění, ale z úplně poslední akce utkání nakonec hosté přecejenom ještě jednou udeřili. To když poděbradští hráči nedokázali pokrýt akci soupeře po pravé straně hřiště a následný centr padl přesně na nohu osamoceného Horáka, který ani tentokrát neměl se zakončením do odkryté brány pražádný problém. Po dvou poločasech se shodným výsledkem tak Ostrá nakonec zvítězila čtyřbrankovým rozdílem.

„Teď už máme sedm zraněných a skoro všechny ze základní sestavy,“ litoval těsně po zápase trenér fotbalistů poděbradské Bohemie Ladislav Bobek. „Chvílemi to bylo z naší strany dobré, zejména v prvním poločase snesla naše hra měřítko. Důležité ale bude, abychom se dali všichni dohromady, to bude úkol číslo jedna,“ má jasno šéf poděbradské lavičky. „První poločas byl hodně dobrý a je tedy škoda, že jsme nehráli v sestavě, v jaké jsme chtěli nastoupit. Jenže zdravotní důvody nám to nedovolily,“ dodal kouč Ladislav Bobek.

„V prvních dvaceti minutách jsme nehráli dobře. Byli jsme nepřesní, ukvapení a do defenzivy to také nebylo v pořádku. Poté jsme se však výrazně zlepšili a soupeře až do konce utkání přehrávali,“ hodnotil vítězné utkání trenér divizního celku Ostré Pavel Jícha. „Klukům jsem říkal, že tento zápas vnímám jako generálku na Polaban Nymburk (první jarní kolo divize). Tudíž mě těší, že jsme ho zvládli vítězně a i herně, kromě těch úvodních dvaceti minut,“ uvedl Jícha.

Autor komentáře trenérů: Vladimír Malinovský