Vytisknout tuto stránku

Bohemia v přípravě stále čeká na vítězství

Napsal(a)  Zveřejněno: 05. 08. 2020
Bohemia v přípravě stále čeká na vítězství Vladimír Malinovský

Nymburk - Poděbradská Bohemie má za sebou třetí přátelské utkání, ve kterém prožila se svým tradičním rivalem klání dvou diametrálně odlišných poločasů. Zatímco v tom prvním dominovala a vytvořila si slibný náskok, ve druhém se nakonec musela obávat o uhájení alespoň nerozhodného výsledku.

SK Polaban Nymburk - FK Bohemia Poděbrady 2:2 (0:2)

Branky: 70. Dudla M., 80. Kotek - 12. a 26. Knobloch

Polaban: Plaček - Novotný, Svoboda, Daněk, Herčík - Škarecký, Dudla T. - Vaníček, Nepovím, Nguyen - Dudla M.. Střídali: Hobík, Drobný, Kotek, Zoubek, Krušinský

FKBP: Kafka - Uher, Moudrý, Hněvsa, Kubánek - Bodlák, Bora, Vobořil, Knobloch, Martínek - Peterka. Střídali: Kubík, Havránek, Hruška, Novák, Soukup, Suchánek, Zima

Bohemia vstoupila do utkání s chutí a okamžitě se ujala herní inicativy. Svou rychlou hrou činila defenzivě domácího Polabanu viditelné problémy a už po několika minutách hry se poděbradským hráčům začali otevírat první okénka pro jejich útočné výpady. Domácím mohlo poprvé výrazněji zatrnout poté, co Peterka směřoval svou prudkou přihrávku za obranu nabíhajícímu Martínkovi, ale pasu nakonec udělil až příliš razance a z nadějné možnosti tak nic nebylo. O chvíli později se poděbradský útočník mohl v pokutovém území soupeře sám prosadit do zakončení, když jej spoluhráči hledali centrem z pravé strany hřiště, ale na poslední chvíli dokázal do letícího míče vložit svou nohu jeden z vracejících se obránců Polabanu a posunout jej mimo bezprostředně hrozící nebezpečí. Bohemia však na úvodní branku utkání nakonec nemusela čekat příliš dlouho. Ve 12. minutě totiž Vobořil vybídl přesným pasem za obranu do úniku Bodláka, ten se následně hbitě protáhl podél brankové čáry a předložil přesnou přihrávku Knoblochovi. Zkušený středopolař nezaváhal a bez zbytečného otálení uklidil míč do volného koutu soupeřovi brány. Vedení poděbradského celku mohl o chvíli později navýšit Peterka, když jej hledal dalším podařeným centrem z pravé strany Uher, ale útočník Bohemie míč ve vzduchu překvapivě minul a slibnou příležitost tak propásl. Směrem do ofenzivy byl v poděbradských řadách tradičně aktivní také Martínek a právě po jednom z jeho individuálních průniků se Bohemii nabízela možnost přímého kopu. Bodlák však svůj pokus opřel pouze do vystavěné zdi a brankář Plaček tak zůstal bez práce. Domácí se snažili defenzivu Bohemie překonat předevšími rychlými průniky po stranách hřiště, ale obrana Bohemie byla povětšinou koncentrovaná a soupeře do nebezpečnějších zakončení nepouštěla. A když už se domácí přecejenom probily k centru do pokutového území, ze kterého rezultoval ojedinělý hlavičkový pokus Dudly z úctyhodné vzdálenosti, tak Kafkovi příliš starostí nepřidělal. Nikoliv překvapivě to tak byla opět Bohemie, kdo ve 25. minutě zaznamenal další gólový počin v utkání. Peterka tentokrát posunul přesnou přihrávkou míč za obranu Knoblochovi a ten střelou ke vzdálenější tyči znovu potvrdil své střelecké kvality. Po dalším samostatném úniku Martínka pak měli hosté možnost již druhého přímého kopu z nadějné distance od brány domácího Polabanu a Bora tentokrát úspěšně překonal vystavěnou zeď, ale jeho pokus nakonec zamířil pouze do středu brány, kde jej Plaček bez problémů lapil. Domácí se i v dalších minutách první pětačtyřicetiminutovky, navzdory jejich nesporné snaze, dostávali do slibnějších příležitostí spíše sporadicky a převážně tomu tak bylo po občasných zaváháních defenzivy Bohemie. S nabídnutými možnostmi však nedokázali efektivnější naložit, jako při pokusu o přehození povyběhnutého Kafky, kdy míč skončil pouze několik decimetrů vedle levé tyče poděbradské brány. Rovněž snahy poděbradských hráčů však postupně ztrácely na potřebné přesnosti, nebo se je nedařilo úspěšně dotáhnout do kýženého zakončení a v prvním dějství se tak diváci další gólové radosti již nedočkali.

Druhá půle se od úvodních minut začala odvíjet podle zcela odlišné partitury, než-li dějství předchozí a režii hry si stále více uzurpoval domácí Polaban. Po pěti minutách hry byl také za svou aktivitu odměněn první nadějnější brankovou příležitostí, ale Nepovím volil variantu rychlého zakončení a svůj pokus nasměroval pouze do středu brány, kde jej nadvakrát zlikvidoval střídající Kubík. O chvíli později se středopolař, který ještě na podzim oblékal dres Bohemie, ocitl v další příležitosti, když si tentokrát naběhl na přetažený centr z pravé strany, ale ani tentokrát nezachoval chladnou hlavu a jeho hlavička na bránu tentokrát vůbec nezamířila. Bohemia ani ve druhém poločase nezůstávala směrem do ofenzivy pasivní, počet vyložených brankových příležitostí se však limitně blížil nule. Naopak domácí byli za svou herní aktivitu odměněni v 70. minutě, když opět dostali defenzivu Bohemie pod tlak a pas do pokutového území Suchánek odvrátil pouze k jednomu z nymburských hráčů. Ten obratem míč posunul na osamoceného Dudlu a po jeho střele ke vzdálenější tyči Kubík poprvé kapituloval. Domácí se tlačili za kýženým vyrovnáním a Bohemii začali zle zatápět především svými centry ze standardních situací. Kubík byl však pozorný a míče dokázal odvracet do bezpečí. Poděbradský brankář několikrát své obraně vypomohl také včasným výběhem vstříc dlouhým nákopům soupeře, i když jednou měl při svém výletu do hlouby pole pořádně namále a nastalou situaci musel řešit taktickým faulem unikajícího hráče Polabanu. Deset minut před koncem utkání se však skóre přecejenom posunulo do rovnovážného stavu. Vyrovnání domácím zajistil rychlý únik po levé straně hřiště a následná přesná přihrávka před bránu Bohemie, po které míč do sítě pohodlně uklidil Kotek. Domácí prahli po dokonání obratu a měli k němu velice blízko, když se jeden z nymburských hráčů opět ocitl trestuhodně osamocen za defenzivním valem Bohemie. Jeho křižná střela ale orazítkovala pouze tyč poděbradské brány a následně již odražený míč zpacifikoval brankář Kubík. Poté už však paradoxně měli blíže k vítěznému zásahu hráči Bohemie, jmenovitě pak dosud dvougólový střelec Knobloch. Středopolař Bohemie to nejprve chytře zkoušel pohotovým lobem z poloviny hřiště a scházelo skutečně málo, aby navázal na svůj úspěšný pokus z nedávného přátelského střetnutí v Kosmonosech. Míč však ke smůle poděbradského celku skončil jen na břevně Plačkovi brány. Při druhém dalekonosném pokusu o dokonání hattricku pak již záložníkovi Bohemie chybělo o poznání více a bránu svou střelou zcela minul. A když v nastaveném čase Kubánek promarnil možnost rychlého protiútoku svým nepřesným pasem na Martínka, skončilo utkání nerozhodným výsledkem v poměru 2:2.

„První poločas byl z naší strany špatný. Měli jsme špatný pohyb, všude jsme byli druzí, nedokázali jsme kombinací udržet balon na soupeřově polovině,“ nebyl s prvním poločasem spokojený trenér nymburského mužstva Lukáš Vlk. „Škoda prvního inkasovaného gólu, kdy jsme měli míč pod kontrolou, to je hrubá chyba. Takovou hrubku potrestá i tým okresního přebodu,“ zlobil se Vlk. „Ve druhém poločase oba týmy prostřídaly a obraz hry se změnil. Po změně stran jsme byli lepší a za nerozhodného stavu jsme měli ještě dvě stoprocentní šance, mohli jsme skóre otočit. Ale remíza je zasloužená,“ přiznal kouč Vlk.

„Už jsme potřebovali a hlavně chtěli vyhrát, byli jsme hodně blízko, ale bohužel,“ litoval po utkání vedoucí poděbradského týmu Roman Myška. „Velice dobře jsme sehráli první poločas, kdy jsme byli o mnoho nebezpečnější než soupeř. A dokázali jsme z toho vytěžit dvě branky. Po přestávce jsme ale vedení neudrželi. Hodně jsme prostřídali a to bylo na hře znát, už jsme nebyli kompaktní. Na konci zápasu oba týmy trefily konstrukci branky. Domácí tyč a náš Knobloch břevno po lobu z padesáti metrů. Mělo to spadnout do brány, byla by to pěkná tečka. Takhle jsme se museli spokojit s plichtou, je ale spravedlivá,“ dodal Myška.

Autor komentáře trenérů: Vladimír Malinovský