Vytisknout tuto stránku

Bohemia proti Benátkám ztrátu dotáhnout nedokázala

Napsal(a)  Zveřejněno: 25. 01. 2020

Benátky nad Jizerou - Poděbradská Bohemia změřila ve svém třetím přípravném utkání síly s dalším ze soupeřů z vyšších soutěží, tentokrát třetím celkem divizní skupiny C z Benátek nad Jizerou. A proti kvalitnímu soupeři nakonec potvrdila postupné výsledkové vzepětí.

SK Benátky nad Jizerou - FK Bohemia Poděbrady 5:4 (3:1)

Branky: Boček 2, Macek 2, Mižič - Novák 3, Křelina

Benátky n/Jizerou: I. poločas: Straka - Chaloupka, Slicho, Borovička, Sudek - Mižič, Boček, Holeček, O. Šimek, Kocourek - Košek

II. poločas: Šíma - Chaloupka, Slicho, Holeček, Zabilanský - Čech, Čakurda, Váňa, Kocourek - Zoubek, Macek

FKBP: Kubík - Soukup, Hruška R., Hruška L., Hněvsa - Šusta, Bora, Javorek, Havránek - Křelina, Novák. Střídali: Suchánek, Martínek, Bobek, Málek

Úvod utkání však poděbradskému celku rozhodně nevyšel podle představ. Už v 5. minutě totiž jeho hráči vyprodukovali jednu z poměrně laciných chyb v rozehrávce, kdy po Hruškově přihrávce neudržel míč v těsném souboji Bora a domácí se rázem valili směrem na bránu Bohemie. Na naslednou střelu k bližší tyči Kubík nedokázal zareagovat a bylo to 1:0. Nedlouho nato domácí udeřili podruhé. když poděbradští hráči tentokrát nedokázali řádně utěsnit levou stranu své defenzivy a s následující přihrávkou do pokutového území si hráč Benátek poradil nadstandardně. Ač míč přebíral zády k bráně, tak si jej dokázal prvním dotykem ideálně zpracovat a bez váhání jej napálil mimo dosah poděbradského brankáře. Do třetice pak Bohemia kapitulovala po dlouhém nákopu domácího mužstva, se kterým se defenzivě snažil vypomoci včasným výběhem Kubík. Míč však hlavou odvrátil pouze k jednomu z hráčů soupeře a ten jej pohotově stihl obloučkem nasměrovat do odkryté poděbradské svatyně. Domácí v úvodní půlhodině utkání víceméně herně dominovali, zároveň však sami čas od času dokázali vyprodukovat lacinou chybu, po které se hráčům Bohemie nabízela zajímavá možnost korekce průběžného skóre. Poprvé tomu tak bylo po chybě defenzivy Benátek, po níž to bez dlouhého otálení zkoušel chytrým obloučkem Bora, ale svůj pokus pouze otřel o břevno Strakovi brány. O chvíli později se dral směrem k bráně soupeře Novák, ale Straka jeho pokus o kličku vystihl a konečky prstů vyškrábl míč dosah poděbradského útočníka. Bohemia se tak dočkala až zhruba po půlhodině hry, kdy míč po jedné z dalších chyb domácí obrany ukořistil Křelina, navedl si jej až k pokutovému území a střelou k bližší tyči snížil na rozdíl dvou branek. Poté však příležitosti k další změně ve skóre měli již výhradně domácí hráči. Poděbradská defenziva však úspěšně odolávala a když tu největší v samotném závěru poločasu po přetaženém centru na zadní tyči zazdil vinou nepřesné hlavičky jeden z domácích hráčů, tak se již na průběžném stavu v rámci úvodní pětačtyřicetiminutovky nic nezměnilo.

Ani v úvodu druhé půle předváděná hra významnějších změn nedoznala. Domácí se snažili trpělivě dobívat defenzivu soupeře, ale slibnějších příležitostí z toho pro ně příliš nerezultovalo. K těm se dostávali spíše po vcelku četných chybách v poděbradské kombinaci, i ty však zůstávali dlouhé minuty bez kýženého gólového vyústění. Nejblíže k němu měli po rychlém průniku do pokutového území a následné křižné střele, ale na tu dokázal poděbradský brankář zareagovat a jím vyražený míč pak definitivně do bezpečí odvrátil vracející se Suchánek. Čtvrtého střeleckého úspěchu se tak dočkali až nedlouho před dovršením 70. minuty utkání, když po nepřesné rozehrávce Soukupa hráči Benátek znovu rychle postupovali směrem k poděbradské bráně. Na první střelecký pokus ještě dokázal Málek zareagovat, ale jím vyražený míč tentokrát dopotuval pouze k dalšímu z domácích hráčů a ten jej již neomylně uklidil k tyči. Hráči Bohemie se naopak svého soupeře snažili trápit především rychlými protiútoky, ale ty vinou již zmiňovaných nepřesností v kombinaci často záhy končily neúspěchem. Několik desítek vteřin po čtvrté obrdžené brance však odkop poděbradského brankáře dokázal na polovině hřiště prodloužit Javorek, Novák následně prodal svou velkou devizu a svůj hbitý únik završil přesným zakončením mimo dosah brankáře domácího celku. V závěrečné dvacetimintovce to pak bylo co do gólových příležitostí pro diváky o poznání zajímavější, a to ze strany obou mužstev. Nejprve za to vzali hráči Bohemie. Na rozdíl jediné branky snížili po přesném pasu Soukupa po pravé straně hřiště a následné Křelinově pohotové podídce svému spoluhráči z útočné řady, po níž Novák opět bez starostí uklidil míč do protipohybu brankáře Benátek. Domácí poté pohrdli několika vyloženými příležitostmi ke znovunabytí dvoubrankového rozdílu ve skóre, když nedokázali po jednom z rychlých přečíslení míč ve skluzu uklidit do již odkryté brány či trestuhodně selhali v samostatném úniku po dalším z úspěšných překonání poděbradské defenzivní vozby. V úvodu závěrečné desetiminutovky se však již přecejenom dočkali, když další z rychlých ofenzivních výpadů a následnou ostrou přihrávku do předbrankového prostoru neomylně usměrnil jeden z domácích hráčů z bezprostřední blízkosti mimo dosah brankáře Málka. Záhy mohl znovu na rozdíl jediné branky korigovat Křelina, ale při svém úspěšném zakončení byl přichycen v ofsajdovém postavení. Hráči Bohemie však nemuseli smutnit příliš dlouho, když po dalším hrubém zaváhání defenzivy Benátek uzmul míč Martínek a přes drobné zavrávorání připravil další možnost zakončení Novákovi. Poděbradský forvard ani tentokrát nabídnutou příležitostí nepohrdl a dalším neomylným zakončením tak zkompletoval čistý hattrick. Poděbradský celek se ve zbývajících minutách ještě snažil zmobilizovat zbytky sil a tlačil se za vyrovnáním, nakonec však sám musel čelit hrozbám další obdržené branky. Ani domácí se však v závěru utkání již ze slibných příležitostí prosadit nedokázali a skóre v poměru 5:4 se tak stalo konečným výsledkem přípravného střetnutí.

„Nezachytili jsme začátek utkání, soupeř nás zaskočil a po osmnácti minutách jsme prohrávali o tři branky. Možná se na našich hráčích projevil náročnější trénink z předešlého dne. Pak jsme začali dávat góly i my, Benátky v poločase prostřídaly skoro celou jedenáctku,“ hodnotil utkání kouč poděbradské Bohemie Ladislav Bobek. „Pořád je špatná defenzivní činnost, navíc neudržíme balon, máme špatnou mezihru,“ postěžoval si kouč Poděbrad. „Ještě je ale pořád dost času a není potřeba být znepokojený,“ dodal trenér Bobek.

Autor komentáře trenéra: Vladimír Malinovský